برای سفارش کفشور خطی چطور باید اندازه گیری کنیم؟

با توجه به گسترش استفاده از کفشورهای خطی در چند سال اخیر، بسیاری از طراحان و مشتریان تجربه کافی در جانمایی و اندازه گیری این نوع کفشورها ندارند. در این نوشته، نکاتی در زمینه اندازه گیری کفشورهای استیل خطی آمده است.

جانمایی اولیه کفشور خطی در نقشه

در کفشورهای مربعی یا نقطه ای در نقشه های فاز ۲ کفشور را به صورت مربعی در وسط فضای مورد نظر در نظر می‌گرفتند. حال در کفشورهای خطی استیل معمولا کفشور را به صورت خطی در کنار دیوار در نظر میگیرند. باید توجه داشت که با توجه به محل آبریز و دیوارها، خروجی کفشور باید تا حد امکان در وسط این فضا قرار بگیرد. فاصله آکس خروجی تا دیوار نیز مهم است. در بسیاری از پروژه ها دیده شده که به دلیل عدم محاسبه درست ضخامت دیوار + ملات+ سرامیک، آکس خروجی زیر سرامیک، یا خیلی دور از دیوار در نظر گرفته شده. آکس خروجی زیر دیوار مشکلی است که در اکثر اوقات با زاویه دار کردن خروجی کفشور مرتفع می‌شود. هرچند اسلیک توانایی ساخت چنین راه حلی را برای مشتریان خود دارد، ولی این موضوع باعث هدر رفت زمان و هزینه بیشتر میشود که با کمی توجه در مرحله لوله کشی می‌توان از آن اجتناب کرد. مشکل دیگری که در زمینه فاصله آکس خروجی کفشور خطی استیل تا دیوار میتواند بروز کند فاصله زیاد آکس کفشور خطی تا دیوار است. فاصله زیاد معمولا با افزایش عرض کفشور مرتفع می‌‌شود. هرچند در این مورد نیز هزینه افزایش پیدا می‌کند. در برخی پروژه‌ها این مشکل را با تعبیه یک ردیف نازک چند سانتیمتری از سرامیک حل می‌کنند که هم هزینه و زمان انجام کار را افزایش میدهد، و هم به لحاظ زیبایی اسلیک پیشنهاد این راه حل را نمی‌دهد. در مجموع می‌توان گفت کمی دقت بیشتر در زمان لوله کشی و نصب لوله‌های فاضلاب در بسیاری موارد از هزینه و زمان در موقع نصب کفشور خطی استیل می‌کاهد و باعث زیباتر شدن نتیجه خواهد شد.

کفشورهای استیل سرامیک خور با داخلی چند تکه

در برخی پروژه‌ها پیش می‌آید که برای فضای دوش و فضای عمومی حمام فقط یک خروجی در نظر گرفته شده است. این دو فضا را معمولا با یک شیشه از هم جدا می‌کنند. حال به دلیل استفاده از سرامیک اسلب در کف، امکان ایجاد شیب به سمت کفشور زیر دوش وجود ندارد. در این مواقع اسلیک این امکان را فراهم می‌آورد که یکی کفشور بلند (معمولا از دیوار زیر دوش تا دیوار سمت مقابل) برای کل فضای حمام طراحی و ساخته شود. در قسمتی که کفشور خطی از زیر شیشه جدا کننده عبور میکند، قسمت زیرین کفشور به صورت یک تکه ادامه پیدا می‌کند ولی قسمت سرامیک خور دو تکه شده و یک قطعه اسپیسر دقیقا زیر شیشه و داخل قسمت زیرین کفشور تعبیه می‌شود. بدین شکل با یک خروجی یک کفشور بلند سرامیک خور خواهیم داشت که قطعات داخلی آن به صورت مجزا قابل برداشتن هستند.

کفشور با داخلی دو تکه
کفشور خطی سرامیک خور با داخلی دو تکه

در چه مرحله‌ای از کار نسبت به اندازه‌گیری کفشور خطی استیل اقدام کنیم؟

کفشور خطی استیل را معمولا به صورت دیوار به دیوار در نظر می‌گیرند. در این حالت با توجه به اینکه کفشور از سه طرف توسط دیوارها احاطه شده، بهتر است بعد از کاشیکاری دیوارها اقدام به اندازه گیری کنیم. تجریه ما در اسلیک نشان می‌دهد در صورتی که قبل از این مرحله اقدام به اندازه گیری شود، با وجود اینکه ضخامت سرامیک و ملات روی نقشه معین است، باز هم امکان اشتباه در اندازه گیری وجود دارد.

برای برداشت اندازه برای ساخت کفشور خطی استیل چه ابعادی باید اندازه‌گیری شود؟

ما برای اندازه‌گیری فرمی تهیه کرده‌ایم که با تماس با واحد فروش ما برای شما ارسال می‌شود. در این فرم جای خالی طول کفشور، عرض کفشور و فاصله آکس کفشور تا یکی از دیوارهای چپ و راست در نظر گرفته شده است. در مواردی که آکس کفشور در عرض نیز در وسط کفشور خطی استیل نیست، این سایز هم در فرم نوشته می‌شود. لازم به ذکر است منظور از «آکس» خروجی کفشور فاصله دیوار تا مرکز دایره لوله خروجی کفشور است. از دیگر موارد درخواست شده در این فرم میتوان به قطر خروجی کفشور که می‌تواند ۳۸ میل (۱.۵ اینچ)، ۵۱ میل (دو اینچ)، و یا ۷۵ میلیمتر (۳ اینچ) باشد اشاره کرد. در صورت وجود فاصله غیر استاندارد کف کفشور تا لوله می‌توانید طول لوله را نیز سفارشی کنید. این طول در حالت استاندارد ۳ سانتیمتر در نظر گرفته شده که می‌تواند ۵ یا ۷ سانتیمتر نیز سفارش داده شود.

2 دیدگاه برای “برای سفارش کفشور خطی چطور باید اندازه گیری کنیم؟

    • sleekadmin گفته:

      سلام. با بخش فروش در تماس باشید راهنماییتون میکنند. ولی در مجموع، بله کفشور خطی رو میشه از روی نقشه ای که شما میفرستید هم ساخت. طبق راهنمایی همین پست باید اندازه گیری بفرمایید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *