ابعاد کفشور خطی مناسب برای فضای حمام و دستشویی

کفشور سرویس سرامیک خور
کفشور خطی استیل را در چه سایزهایی میتوان ساخت؟

استفاده از کفشور خطی مناسب در فضای حمام و دستشویی می‌تواند به طراحی این فضاها زیبایی، طراوت و سبکی استثنایی ببخشد. اما برای انتخاب ابعاد مناسب برای کفشور خطی در این فضاها، عوامل مختلفی باید در نظر گرفته شوند. که در دو دسته کلی عوامل موجود در فضا و ابعاد کفشور خطی موجود در بازار دسته بندی می‌شوند. در این پست وبسایت، به بررسی این عوامل و راهنمایی شما در انتخاب ابعاد کفشور خطی می‌پردازیم.

عوامل محیط مورد نظر موثر در انتخاب کفشور

فضای موجود

ابتدا باید از اندازه و ابعاد دقیق فضا آگاه شوید. فضای داخلی حمام یا دستشویی را با دقت اندازه‌گیری کنید. این شامل طول، عرض و عمق محل نصب کفشور خطی است. همچنین به ابعاد درب و فضای مجاور نیز توجه کنید. این اندازه‌گیری دقیق به شما کمک می‌کند که در انتخاب کفشور مناسب خطا نکنید.

برخی موارد طراح ترجیح میدهد کفشور به طور مثال در وسط فضای بین دو دیوار و دقیقا زیر دوش قرار بگیرد. در این موارد نیاز است که عرض کل فضا و نیز محل خروجی آب به دقت اندازه‌گیری شود.

در پروژه‌های در حال ساخت که نقشه‌های اجرایی فضا موجود است، برای سفارش کفشور بهتر است از فضای ساخته شده واقعی نیز برداشت صورت بگیرد. برای دانلود برگه اندازه گیری کفشور خطی اینجا کلیک کنید.

دبی مورد نیاز

 در نظر داشته باشید که جریان آب در زمان استحمام یا شستشو از کفشور خطی عبور می‌کند. بنابراین لازم است فضای کفشور بزرگ و کافی باشد تا بتواند آب را به طور کامل جذب کند تا از جمع شدن آب روی کف جلوگیری شود. البته حتی کوچکترین سایز کفشور هم توانایی جمع آوری آب‌های سطح را دارد ولی مطمئنا سایز بزرگتر کفشور به این موضوع سرعت می‌‎بخشد.

محل نصب کفشور

به صورت سنتی محل کفشورهای نقطه ای را در وسط فضا در نظر می‌گرفتند. ولی کفشورهای خطی را معمولا کنار دیوار در نظر می‌گیرند. اینجا باید نسبت عرض موجود و سایز کفشور مد نظر قرار بگیرد. از طرفی مهم است که شیب بندی فضا به سمت کفشور هم مد نظر قرار بگیرد. به شکل می‌توانیم مثلا با در نظر گیری سایز کفشور مناسب، از بیرون زدگی کفشور از لبه دیوار یا به سمت در ورودی جلوگیری کنیم.

سایز سرامیک انتخابی

امروزه در مورد سایز سرامیک ها گستره انتخاب وسیعی وجود دارد. نسبت اندازه سرامیک به کفشور خطی می‌تواند نکته مهمی در انتخاب ابعاد کفشور خطی باید. به طور مثال برای سرامیک 60 سانت شاید بهتر باشد کفشور 60 سانت استاندارد یا 120 سانت سفارشی در نظر بگیریم. البته محل خروجی و نسبت آن با درز کفشور هم اینجا موضوع مهمی خواهد بود که در انتخاب سایز کفشور و نوع آن موثر خواهد بود.

طراحی و زیبایی

کفشورهای خطی سرامیک خور یا سنگ خور از ابتدا به این دلیل به وجود آمده‌اند که به طراح کمک کنند کمترین آلودگی بصری را در فضا داشته باشد. استفاده از از سرامیک یا سنگ کف به عنوان درپوش کفشور باعث می‌شود بعد از نصب درز نازک و کوچکی روی کف دیده شود که به زیبایی فضا کمک شایانی می‌کند. نسبت اندازه کفشور به فضایی که در آن نصب شده مورد مهم بعدی است. به طور مثال در نظر گرفتن یک کفشور خطی 30 سانتی برای فضایی به سایز 2 متر در 2.5 متر از لحاظ نسبت ابعاد درست به نظر نمی‌رسد.

 با دقت در نظر گرفتن این عوامل، می‌توانید کفشور خطی مناسبی را برای فضای حمام و دستشویی خود انتخاب کنید و لذت بیشتری از استفاده از آن ببرید

کفشور خطی استیل را در چه ابعاد میتوان ساخت؟

کفشورهای استیل در انواع استاندارد و سفارشی در بازار موجود هستند. اسلیک نیز گستره وسیعی از انواع کفشورهای استاندارد و سفارشی استیل را ارئه میدهد.

ابعاد کفشورهای استیل استاندارد:

کفشورهای استاندارد عموما به محصولاتی گفته میشوند که ابعاد مشخص و محبوب بازار را داشته و خروجی آن ها در وسط محصول است. این سایزها عبارتند از:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *