خرید کفشور خطی یا نقطه ای؟

خرید کفشور خطی یا نقطه ای؟

خرید کفشور خطی یا نقطه ای؟

خرید کفشور خطی یا نقطه ای سوالی است که در ذهن هر خریداری مطرح می‌شود. از آنجایی که مهمترین کاربرد و عملکرد هر کفشوری چه کفشور پلاستیکی باشد چه کفشور نقطه ای و چه کفشور خطی استیل تخلیه سریع و آسان آب به فاضلاب است، هر موردی را که انتخاب کنیم در هر صورت این مهمترین کارکرد را انجام خواهد داد.
اما کفشورهای خطی عملکردهای دیگری نیز دارند که در اینجا به آنها خواهیم پرداخت.

تفاوت کفشور خطی و نقطه‌ای

شاید بهتر باشد ابتدا از تفاوت کفشور خطی و نقطه ای صحبت کنیم. کفشورهای نقطه ای معمولا به صورت مربع و دایره ساخته می‌شوند و در انواع سرامیک‌خور، سنگ خور و گریل در بازار موجود می‌باشند. کفشورهای نقطه‌ای معمولا در وسط فضای حمام یا دوش یا آشپزخانه نصب می‌شوند. هرچند در مواردی در گوشه نیز نصب می‌شوند.

کفشورهای خطی چه پلاستیکی و چه استیل معمولا در فرم مستطیل‌های کشیده ارائه می‌شوند. که می‌توانند از ۳۰ تا طول‌های خیلی بلند را در بر بگیرند. کفشورهای خطی معمولا کنار دیوار نصب می‌شوند.

کاربرد کفشور خطی

حال که تفاوت کفشور خطی و نقطه ای و محل نصب آن را می‌دانیم برای اهل فن کاربردهای کفشور خطی تا حدودی نمایان شده است.

کفشور خطی همراه بی رقیب سرامیک های اسلب سایز بزرگ

با ظهور و گسترش سرامیک‌های اسلب سایز بزرگ امکان ایجاد خروجی در وسط فضا در موارد بسیاری از بین رفته است. چه این را به لحاظ زیبایی و عملکرد خوب بدانیم یا بد (که به نظر من یک اتفاق عالی از هر جنبه است) نیاز به کفشورهای خطی که در طول این اسلب‌های سرامیک، آب را جمع کرده و به فاضلاب منتقل کنند به وجود آمده است. به همین دلیل هم کفشورهای خطی معمولا در کنار دیوار نصب می‌شوند تا نیازی به برش دادن اسلب سرامیک نباشد.

کفشور برای اسلب
کفشور خطی مناسب ترین نوع کفشور برای نصب در کنار سرامیک اسلب است.

شیب کمتر در کف با ترکیب سرامیک اسلب و کفشور خطی

با استفاده از این دو محصول در کنار هم نیاز به ایجاد شیب‌های تند در کف حمام و سرویس از بین رفته است. قابلیت جمع آوری آب با دبی بالا یکی از مهمترین خصوصیات کفشورهای خطی است، پس برای هدایت آب به سمت کفشور نیازی به شیب تند نیست. کفشور در سطح گسترده‌ای آب سطحی را جمع کرده و در یک کانال مخفی به سمت فاضلاب هدایت می‌کند.

این نقطه قوت کفشور خطی دقیقا پاسخی است به عدم امکان ایجاد شیب‌های چند بعدی در سرامیک اسلب. بدین صورت که طراح معمولا یکی از ابعاد فضا (طول یا عرض) را برای نصب کفشور در نظر می‌گیرد و سرامیک اسلب با یک و تنها یک شیب ملایم به سمت کفشور نصب می‌شود.

در نظر داشته باشید که کفشورهای استیل خطی معمولا به صورت بدون شیب تولید و عرضه می‌شوند. هرچند اسلیک استیل توانایی طراحی و تولید کفشور های شیب دار را با توجه به سفارش مشتری دارد. برای اطلاعات بیشتر در مورد خرید کفشور خطی با کارشناسان ما تماس بگیرید.

2 دیدگاه برای “خرید کفشور خطی یا نقطه ای؟

    • sleekadmin گفته:

      با سلام. متاسفانه به دلیل نوسانات شدید قیمت استیل امکان آپدیت کردن سایت وجود نداره. از این گذشته خیلی از محصولات سفارشی است و قیمت بر اساس سفارش شما محاسبه میشه. با بخش فروش تماس بگیرید قیمت ها رو سریع محاسبه و اعلام میکنند خدمتتون.
      با تشکر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *