معرفی گریتینگ استخر استیل اسلاتی سرامیک خور

گاترهای دور استخر برای جمع آوری آب سطحی محیط استخر و آب سر ریز خود استخر کاربرد دارند. میزان دبی لحظه ای که وارد این گاتر ها می‌شود قابل توجه است. در نتیجه نه تنها نیاز به آب راه عمیق هست، که باید گریتینگ مناسب روی این آب راه را پوشانده باشد. تا بتواند این دبی را به محل مناسب هدایت کند.

گاترهای استخر معمولا دارای دو آب‌راه مجزا هستند. آب‌راه دور داخلی که وظیفه جمع آوری سر ریز آب استخر را دارد و آب جمع آوری شده‌ی آن تصفیه و دوباره استفاده خواهد شد. آبی که به آب راه بیرونی می‌ریزد وارد فاضلاب خواهد شد. به طور معمول یک درپوش واحد روی این دو آب‌راه را می‌پوشاند که این درپوش یا گریتینگ می‌تواند از جنس پلاستیک یا استیل ساخته شده باشد. گریتینگ های استیل نیز به دو دسته سرامیک خور یا پروفیلی تقسیم می‌شوند.

گریتینگ سرامیک خور بسته به عرض دهانه آبراه و میزان دبی مورد نیاز، با یک یا چند اسلات سرامیک خور ساخته می‌شود. اسلات‌های سرامیک‌خور به صورت استاندارد با عمق ۱۵ میلیمتر ساخته می‌شوند و امکان جای‌گذاری سرامیک هایی تا ضخامت ۱۲ میلیمتر را دارند که البته با توجه به نیاز مشتری می‌توان این عمق را در مرحله طراحی و ساخت بیشتر کرد. عمق بیشتر برای جای‌گذاری موادی از قبیل سنگ و چوب های ترمو وود به کمک طراحانی می‌آید که خواهان استایل زیبا در کنار فانکشن در پروژه‌های معماری و طراحی خود هستند.

عرض استاندارد گاتر استخر

عرض آب‌راه بسته به طرح اولیه و مسایلی که تا مرحله اجرای نهایی اتفاق میفتد تغییرات زیادی به خود میبیند. طبق تجربه فواصل خروجی آب دو کانال آب‌راه روی عرض کانال و در نهایت عرض گریتینگ موثر است. در برخی موارد عوارض به وجود آمده در کار باعث افزایش فاصله و در نتیجه افزایش عرض می‌شود که روی قیمت تمام شده گاتر موثر خواهد بود. در نتیجه پیشنهاد می‌شود مهندسین اجرا در مرحله لوله کشی فاضلاب به این مهم توجه بیشتری داشته باشند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *