طریقه نصب کفشور خطی استیل

طریقه نصب کفشور استیل

نصب کفشورهای مربعی قدیمی معمولا نیاز به آماده سازی زیادی نداشت. کافی بود سرامیک کار شیب کف را در مرحله کف سازی و عایق بندی به سمت خروجی چاهک در نظر بگیرد و در مرحله بعد سرامیک را با شیب مناسبی به این سمت روی کف نصب کرده و وقتی به خروجی چاهک رسید کفشور را طوری که با روی سرامیک هم سطح شود روی چاهک قرار دهد.

اما کفشور های خطی از طرفی به علت طول زیاد و دیگر سو به خاطر کاور سرامیک یا سنگ خور، نیاز به دقت و توجه بیشتری در موقع نصب دارند.

میتوان گفت مقدمات برای نصب کفشور خطی از همان ابتدای طراحی فضا و فاز دو باید در نظر گرفته شود. تعبیه خروجی آب در کنار دیوار به گونه ای که تا حد امکان در وسط فضای مورد نظر قرار بگیرد و بعد از نصب کاشی دیوار زیر کاشی نرود موضوعی است که نه تنها دقت طراح را میطلبد، بلکه مجری و ناظر نیز باید به آن توجه کنند تا در مراحل بعدی دچار مشکلات نصب کفشور خطی نشویم. 

هرچند کفشورهای خطی سفارشی و شیبدار تا حد زیادی از نیاز به دقت در این مرحله کم کرده است اما گاهی در پروژه ها مشاهده میشود که دقت ناکافی در مراحل اولیه باعث هدر رفت زمان و هزینه میشود. کفشورهای خطی سفارشی این امکان را به طراح میدهد که خروجی آب در وسط فضای مورد نظر نباشد. در برخی مواقع به دلیل سازه کف اصلا امکان تعبیه خروجی در وسط فضا و کنار دیوار نیست.

طریقه نصب کفشور خطی سرامیک و سنگ خور استیل

1- محل نصب را از لحاظ عمق مورد نیاز برای نصب کفشور آماده کنید. این عمق برای کفشور استیل سرامیک خور حداقل 25 میلیمتر و برای کفشور سنگ خور حداقل 35 میلیمتر است.

2- برای نصب قطعه بدنه اصلی میتوانید از چسب کاشی یا ملات معمولی استفاده کنید. بعد از نصب با تراز از تراز بودن کامل قطعه زیری اطمینان حاصل کنید.

3- قطعه سرامیک یا سنگی که در درپوش قرار خواهد گرفت را بر اساس سایز درپوش برش بزنید. اینجا میتوانید بر اساس درزی که روی بقیه سرامیک ها وجود دارد، قطعه داخلی را به دو یا چند قطعه تقسیم کنید تا بعد از نصب درز روی سرامیک در امتداد قطعه داخلی قرار بگیرد. معمولا قطعه داخلی را با حداقل 2 میلیمتر بادخور نسبت به قطعه استیل برش میدهند.

4- برای نصب قطعه داخلی سرامیک میتوانید از چسب کاشی یا چسب سیلیکون استفاده کنید. ولی پیشنهاد ما استفاده از چسب سیلیکون است.

5- بعد از نصب قطعه داخلی سرامیک، تا خشک شدن چسب درپوش استیل را به صورت برعکس روی سطح صافی قرار دهید. به این صورت میتوانید مطمئن باشید که لبه استیل با سطح سرامیک هم سطح خواهد بود. اضافه چسب از سوراخ های تعبیه شده زیر درپوش بیرون خواهد زد که باید تمیز شود.

6- بوگیر و موگیر را در خروجی کفشور قرار دهید و قطعه سرامیک خور را در کفشور خطی قرار دهید.

از کلید استیل برای برداشتن درپوش و نظافت کفشور استفاده کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *