راهنمای انتخاب و سفارش کفشور خطی استیل

کفشور خطی سرامیک خور

کفشور خطی چیست و چه برتری‌هایی نسبت به کفشور نقطه‌ای دارد؟

کفشور در محیط ساختمان وظیفه جمع آوری و انتقال آب به فاضلاب را بر عهده دارد. هرچند این تعریف بسیار ساده به نظر می‌رسد ولی علاوه بر این کارکرد ابتدایی نکات دیگری در مورد کفشور وجود دارد که باید مد نظر قرار بگیرد. به صورت سنتی کفشورها به صورت گرد و مربعی سال‌هاست که در حمام و دستشویی و تراس و … نصب می‌شوند. ولی با پیشرفت تکنولوژی در زمینه تولید اسلب و نیز افزایش درخواست برای زیبایی بیشتر، کفشورهای مدرن تری به بازار آمدند که به کفشورهای خطی معروف هستند. در ادامه به مهمترین دلایل نصب کفشور خطی اشاره می‌کنیم:

  • کفشورهای نقطه‌ای معمولا باید در وسط فضای مورد نظر نصب شوند. این مورد علاوه بر عدم زیبایی، نیاز به ایجاد شیب چهار جهته دارد که نه تنها مشکلاتی در نصب ایجاد می‌کند، که نصب آن‌ها در کنار اسلب‌های جدید تقریبا غیر ممکن است. اما کفشورهای خطی با نصب در یکی از اضلاع محیط نه تنها آلودگی بصری کمتری تولید می‌کنند، بلکه نیاز به ایجاد تنها یک شیب دارند که درمورد نصب اسلب کار را بسیار راحت می‌کند.
  • کفشورهای خطی معمولا در نمونه‌های سرامیک خور و سنگ خور تولید می شوند. این خصوصیت باعث می‌شود بعد از نصب صرفا خطی بسیار ظریف در کنار محیط دیده شود که علاوه بر زیبایی، توانایی جمع‌آوری آب بسیار بهتر و بیشتری دارد.
  • کفشورهای خطی اسلیک از استیل 304 نگیر به ضخامت 1.5 میلیمتر ساخته می‌شوند که با عمر خیلی بالا نسبت به کفشورهای پلاستیکی، نیاز به تعمیر و تعویض را به صفر می‌رسانند. در ساختار بدنه کفشورهای اسلیک از هیچ نوع قطعات پلاستیکی یا منفصله استفاده نشده که باز هم عمر بسیار طولانی کفشور را تضمین می‌کند.

کفشور خطی در چه ابعاد و انواعی موجود است؟

سازنده‌های مختلف ابعاد مختلفی را به عنوان کفشور استاندارد تولید می‌کنند. اسلیک گستره وسیعی از ابعاد را ارائه می‌کند که از کفشورهای نقطه ای تا خطی را در برمی‌گیرد. جدول زیر سایزهای موجود کفشور استاندارد را نشان میدهد.

کفشورهای نقطه ای

10×10

12×12

15×15

20×20

کفشورهای خطی

8×30

8×45

8×60

8×80

8×90

8×100

 

کفشورهای سرامیک خور با امکان نصب سرامیک تا 12 میلیمتر، سنگ خور با امکان نصب سنگ هایی تا ضخامت 20 میلیمتر هستند. کفشور استیل گریل برای مکانهایی که دِبی بیشتری باید جذب شود مناسب هستند و کفشورهای پروفیلی در عین جذب دبی زیاد به لحاظ زیبایی و خاص بودن مورد توجه قرار می‌گیرند.

تمامی کفشورهایی که به آن اشاره کردیم به صورت کفشور سفارشی با محل خروجی متغییر قابل عرضه هستند و به صورت سفارشی تا طول 240 سانتیمتر و بیشتر نیز تولید می‌شوند.

کفشور مربعی سرامیک خور 10 در 10
کفشور مربع (نقطه ای) استیل

سایزهای استاندارد: 10×10 ، 12×12، 15×15 و 20×20
سایز خروجی استاندارد : 2 اینچ (51 میل)
سایز خروجی سفارشی: 2 اینچ (51 میل) ، 1.5 اینچ و 3 اینچ

کفشور خطی سرامیک خور
کفشور خطی استیل

عرض استاندارد: 8 سانت، *از 6.5 سانت به بالا قابل سفارش
طول‌های استاندارد: 30، 45، 60، 80، 90 و 100 سانت؛ *قابل سفارش تا 240 و بیشتر
سایز خروجی استاندارد : 2 اینچ (51 میل)
سایز خروجی سفارشی: 2 اینچ (51 میل) ، 1.5 اینچ و 3 اینچ

کفشور سرامیک خور با کاور دو تکه

 

کفشور با درپوش دو تکه

این نوع کفشور خطی با درپوش دو تکه سرامیک یا سنگ خور برای سرویس هایی با پارتیشن شیشه ای و یک خروجی آب طراحی و ساخته می‌شوند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *