تفاوت گرتینگ و کفشور خطی چیست؟

تفاوت کفشور خطی و گرتینگ

یکی از سوالاتی که معمولا مطرح می‌شود تفاوت بین گاتر و کفشور خطی است.

شاید بهتر باشد از کلمه های انگلیسی شروع کنیم. کفشور خطی یا linear shower drain کفشوری معمولا با طول زیاد و عرض نسبتا کم (اکثر کفشور های خطی موجود در بازار عرض ۸ هستند) و مهمتر از همه عمق کم (حدود ۲ تا ۳ سانت) ساخته می‌شود. این کفشور های خطی ممکن است پلاستیکی یا استیل باشند یا درپوش استیل و بدنه پلاستیکی داشته باشند. قسمت داخلی این کفشورها می‌تواند سنگ خور، سرامیک خور، تمام استیل یا گریل باشد.

اما لغت گاتر یا Gutter به ناودان یا آب رو ترجمه می‌شود. این آب راه میتواند از ناودان انتهای سقف شیبدار یک خانه باشد تا گاتر چدنی رمپ پارکینگ و گاتر استیل استخر یا حتی به آبراه سرویس و حمام اشاره داشته باشد که ما به آن کفشور خطی هم میگوییم.

به عبارت دیگر کفشورها معمولاً در فضای داخلی حمام و سرویس بهداشتی، تراس و آشپزخانه نصب می‌شوند و طول‌های محدودی دارند، در حالی که گریتینگ به راه آبی اطلاق می‌شود که معمولاً در اطراف استخر و جکوزی، پارکینگ و فضای باز نصب می‌شوند. گریتینگ ها معمولاً در طول و عرض زیاد عرضه می‌شوند و توانایی جمع آوری آب باران یا اطراف استخر را دارند. گریتینگ‌ها در انواع مختلفی از جمله چدنی و پلاستیکی و استیل عرضه می‌شوند. اسلیک گریتینگ های استیل در مدل‌های مختلفی را ارائه می‌کند. گریتینگ های سرامیک خور و سنگ خور برای استخر و جکوزی و گریتینگ های پروفیلی برای پارکینگ و فضای باز از جمله محصولات اسلیک در این زمینه هستند. این گرتینگ ها در ابعاد سفارشی با توجه به وزن مورد نظر برای تحمل و نیز محل نصب طراحی و تولید می‌شوند. از جمله محصولات خاص اسلیک در این زمینه گریتینگ های قوس‌دار هستند.  

اسلیک چه محصولاتی در این زمینه تولید میکند؟

اسلیک هر دو مورد این محصولات را تولید و عرضه میکند. برای آشنایی با انواع کفشور استیل تولیدی اسلیک به این پست سر بزنید.

در تصویر زیر دو نوع مختلف از گریتینگ های استیل تولیدی اسلیک را مشاهده میکنید. گریتینگ ها معمولا در فضای استخر نصب میشوند که دو محصول دیگر مرتبط با این فضا یعنی درپوش خروجی کف استخر و دریچه بازدید استخر نیز در این تصویر آمده است.

انواع گریتینگ استیل تولیدی اسلیک

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *